Dopis do budoucnosti - Časová schránka

13.01.2021

Tento týden jsme se přesunuliod krátkodobých cílů a přání k těm  dlouhodobějším. Děti měly možnost vybrat si ze dvou variant:

1) Já za 30, nebo 50 let
Zkus napsat dopis, nahraj se hlasově nebo natoč, jak si povídáš se svým vlastním JÁ za 30, nebo 50 let. Pozdrav by měl být ze současnosti. Realizuj formou dialogu (rozhovoru) tvého já v současnosti a budoucnosti, kdy vám je na jedné straně tolik kolik vám je a povídáte si sami se sebou po třiceti letech. Co bych chtěl studovat? Kolik chci mít dětí? Jaké bych chtěl povolání?

2) Časová schránka
Co je to časová schránka? Jde o nádobu, kapsli nebo prostě skrýš pro věci, které mají nalézt lidé v budoucnosti. Většinou je nějakým způsobem označeno, kdy má být schránka otevřena - např. za 50,100,200 let, nebo je na ní napsáno konkrétní datum. Schránka však může být objevena i náhodně.
Co schránky obsahují? Jde o to, kdo ji zakládá, ale povětšinou se v nich skrývají noviny, fotografie,
malované obrázky, případně rovnou i dopisy s popisem nynější doby, ale klidně i semínka rostlin, látky, kovy, mikroskop nebo slovník (případ Alberta Einsteina).
Jak vyrobit vzkaz pro budoucnost doma? Pokud si chcete vyrobit vlastní kapsli, určitě nebude obsahovat těžké a vzácné věci. Bude se vám hodit voděodolná krabička nebo jakákoliv krabice, kterou zalepíte izolepou, aby se nerozmáčela. Vnitřek krabice je čistě na vás, ale opravdu se hodí něco z naší doby, tedy například noviny, pohledy, nějaký dopis. Určitě tam ale nedávejte potraviny a přesné osobní informace (adresa bydliště, telefon...)
Nakonec ještě upozornění - schránku neuschovávejte na místa, která někomu patří, nebo se tam pohybuje hodně lidí - zkuste se zeptat rodičů, určitě vám poradí i pomohou při výrobě!

PS: VZNIKLY KRÁSNÉ ROZHOVORY DĚTÍ S JEJICH BUDOUCÍM JÁ, ALE VZHLEDEM K REÁLNÝM PRVNÍM LÁSKÁM, OSOBNÍM PŘÁNÍM A SNŮM JE PUBLIKOVAT NEBUDEME. MOC DĚKUJI VŠEM ZA ZASLÁNÍ :-)