Přátelé jsou jako andělé. Když se ti zlomí křídlo a padáš, půjčí ti svoje a neohlížejí se na svůj pád. 

Ajtakrajta

 Soubor pod vedením Markéty Lukášové pracuje již desátým rokem s různými obměnami členů souboru a v posledních letech se ucelil ve stálou partu mladých nadšenců, kteří se s chutí a po hlavě pouští do mnoha divadelních projektů.

Představení: 2018 - Standa a dům hrůzy  2019 - 7.muzikál ZUŠ Klatovy - Annie, Dračí pohádka, Městečko Hammeln, O zmrzlém králi 2020 - 8.muzikál ZUŠ Klatovy - Mrazík, Soví zpěv

A tak se zase fotíme :-) Tentokrát jsme se během hodiny vyfotili s předmětem, který byl ihned po ruce a zaslali online spolužákovi po své pravici :-)))) A tak vznikly zajímavé dialogy nás s našimi blízkými předměty

Náš obličej může o lecčems vypovídat...MIMIKA - vyjadřuje pocity a emoce, které ne vždy dokážeme mít pod kontrolou a pak jsme velmi čitelní. Všichni ty pocity a emoce dobře známe, ale při jednání je ne vždy dostatečně čteme. Nyní máme díky našim fotografiím jedinečnou šanci.... ba dokonce šanci k dialogu díky naší mimice :-)

Znáte to...přijdete domů po náročném dni, konečně si sednete ke kytaře, k internetu a máte chvíli jenom pro sebe....Píp...píp....zase zpráva...a další... Otráveně se podíváte, jaký úkol kdo zase posílá.... Ale tohle vás fakt potěší a "zvedne ze židle"

Prvním z úkoly další podzimní distanční výuky je tvorba školního časopisu souboru Ajtakrajta. Cílem je představit náš soubor a jeho členy neotřelým způsobem prostřednictvím dotazníků, společných zážitků, rozhovorů a fotografií. Jak se s tím popasovali žáci v malých skupinkách se můžete podívat níže :-)

Na začátku letošního školního roku jsme mezi nás přivítali dvě staronové a zkušené dramaťačky Mahu a Sašu, které mezi nás zavítaly ze souboru Archiv.

KRÁTKÝ FILM

08.05.2020

Konec karantény jsme si krátili společným setkáváním v přírodě. Rozhodli jsme se zkusit natočit krátký film a pohrát si se střihem záběrů. Jeden ze snímků vznikl na téma VZKAZ